Święto Konstytucji 3 Maja.

Posted by on May 16, 2023 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Święto Konstytucji 3 Maja.

Święto Konstytucji 3 Maja.

5 maja w naszej klasie odbyła się lekcja poświęcona obchodom Święta Konstytucji 3 Maja.

Święto to jest wspaniała okazja by uzmysłowić dzieciom jak ważną rolę i znaczenie maja słowa Ojczyzna i Patriotyzm. Lekcje rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Pierwsza godzina lekcji minęła na rozmowie na temat barw, symboli narodowych i wydarzeń o których jest mowa w hymnie.

Tematyka zajęć obejmowała wartości patriotyczne i miłość do Ojczyzny. Aby przybliżyć i pomóc zrozumieć dzieciom, jak wazne są to daty w historii naszego państwa uczniowie obejrzeli prezentacje multimedialną objaśniajacą te wydarzenia. Następnie dzieci wykonały plakaty z motywami symboli narodowych Polski. W pracach przedstawiały Flagę i Godło Polski. Rozwiązywały tez krzyżòwkę tematyczną bedąca podsumowaniem lekcji.

Były to zajęcia prawdziwego patriotyzmu.