Studniówka

Posted by on Jan 29, 2024 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Studniówka

Studniówka

14 uczniów naszej szkoły św. Błażeja uczestniczyło wraz z wychowawcą Heleną Golec w balu maturalnym.
37 szkół z metropolii chicagowskiej wspólnie spędziła ten niezapomniany wieczór w Sali Drury Lane w Oak Brook. Piękne kreacje, roześmiane twarze i wielka radość przyświecała naszej młodzieży.

Studniówka – potoczna nazwa balu przedmaturalnego, który odbywa się w przybliżeniu sto dni przed rozpoczynającymi się w maju maturami.

Studniówki zwykle odbywają się w styczniu lub w lutym. W balu udział biorą uczniowie klas maturalnych z osobami z zaproszonymi przez nich nauczycielami, którzy uczyli ich przez okres szkoły średniej. Zazwyczaj obowiązują stroje wieczorowe.

Pierwszym tańcem jest polonez, który tańczą maturzyści z zaproszonymi osobami towarzyszącymi oraz niekiedy nauczycielami.