Matura z Geografii

Posted by on Jan 22, 2024 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Matura z Geografii

Matura z Geografii

Matura (z łac. maturus ‘dojrzały’) – polski egzamin z materiału objętego programem nauczania (podstawą programową) wybranych przedmiotów na poziomie szkoły średniej.

W szkole św. Błażeja uczniowie klasy 11 zdają trzy egzaminy: z geografii, historii i języka polskiego.
Matura z geografii została zaplanowana na 19 stycznia roku w godz. 5pm-8pm jako pierwszy egzamin. W 2024 roku na ten egzamin zdecydowało się 14 uczniów czyli cała kl.11C, której wychowawcą jest Pani Helena Golec.

Uczniowie przygotowali prezentacje dotyczące geografii sakralnej a nst. w formie ustnej odpowiadali na pytania dotyczące prezentacji. Wszyscy zdali ten egzamin pozytywnie. Gratulacje!