STUDNIÓWKA 2023

Posted by on Feb 13, 2023 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on STUDNIÓWKA 2023

STUDNIÓWKA 2023

Studniówka to piękna tradycja zarówno w Polsce jak i w naszym polonijnym środowisku. W tym roku na Balu bawiło się 568 maturzystów z 39 szkół w aglomeracji Chicago. Organizatorem Studniówki była Polska Szkoła im. Czesława Miłosza pod patronatem Zrzeszenia Nauczycieli Polskich.
Ze Szkoły im.św.Błazeja uczestniczyło 22 maturzystów, z klas Pani Krystyny Sip i Heleny Golec

Absolwenci w eleganckich strojach wieczorowych, prezentowali się fantastycznie i świetnie się bawili. Tradycyjnie przechodzili przez “setkę”, symbolizującą 100 dni dzielących ich od egzaminu maturalnego.

Maturzyści, wybrani przez poszczególne szkoły jako “Najlepsi z najlepszych” losowali nagrody, ufundowane przez licznych sponsorów.
Nasi uczniowie też wylosowali stypendia.

Wszyscy zapamiętają ten wieczór na długo, a my życzymy im sukcesów w dorosłym życiu oraz fantastycznych osiągnięć na płaszczyźnie ich edukacji. To bardzo ważne, że kolejni, dwujęzyczni uczniowie wchodzą w dorosłe życie znakomicie posługując się językiem polskim. W ten sposób nasz język ojczysty pozostanie ciągle żywy w kraju położonym z dala od naszej Ojczyzny.