Rozpoczecie Roku Szkolnego 2016/2017

Posted by on Sep 16, 2016 in Featured, Galeria, Portfolio, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Rozpoczecie Roku Szkolnego 2016/2017

Rozpoczecie Roku Szkolnego 2016/2017

Dnia  9 września 2016 r. uczniowie Szkoły św.Błażeja  rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Zainaugurowano go uroczystą mszą świętą w Kościele św. Błażeja. Następnie po mszy  dyrektor szkoły M.Tys powitała  zgromadzonych uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Podziękowaał także za przybycie gości: Pana Leszka Żebrowskiego.

Dyrektor  wyraziła nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny upłynie w miłej, pełnej współpracy atmosferze oraz będzie obfitował w liczne sukcesy na płaszczyźnie dydaktycznej oraz wychowawczej. Zwróciła uwagę, że do klas 9 zapisało się 44 uczniów najwięcej w historii szkoły. Nadmieniła również, że cztery klasy 3 przystąpiął do Komuni św.w tym roku szkolnym. Pani dyrektor nawiązała  także do smutnego wydarzenia w polskiej historii, a mianowicie  wybuchu Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu spotkania uczniowie klas 8,9,10,11 wysłuchali prelekcji przygotowanej przez historyka Pana Leszka Żebrowskiego dotyczaca Wybuchu Powstania Warszawskiego.

roka

roka1 roka2 roka3 roka4 roka5