Pierwsza Komunia Swieta

Posted by on May 17, 2017 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Pierwsza Komunia Swieta

Pierwsza Komunia Swieta

Pierwsza komunia święta – uroczystość katolicka, w której podczas mszy wierni po raz pierwszy przyjmują Eucharystię, czyli zgodnie z wyznawaną przez siebie wiarą prawdziwe ciało i krew Chrystusa pod postacią chleba. W Parafii św. Błażeja uczniowie Polskiej Katolickiej Szkoły św. Błażeja przystąpili do sakramentu komunii 13 maja. Cztery klasy komunijne liczyło razem prawie 70 uczniów. Za przygotowanie do sakramentu odpowiedzialna była S. Beniamina oraz koordynator katechetyczna Beata Czachor.

Do pierwszej komunii świętej Kościół dopuszcza wiernych, którzy znają podstawowe prawdy wiary i rozumieją dokonującą się na mszy świętej transsubstancjację. Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla przyjmujących i ich rodzin, lecz również dla całej wspólnoty parafialnej.

W Polsce wiek przyjęcia pierwszej komunii świętej jest obecnie ustalony na trzecią klasę tak samo w naszej Parafii uczniowie przystępują do komunii św.w klasie 3 szkoły podstawowej. Istnieje także możliwość dopuszczenia do komunii św. dzieci młodszych. Św. Jan Paweł II pochwalał ten zwyczaj. Dzieci do tego dnia przygotowują się cały rok.W dniu uroczystości komunijnej dzieci ubierane są bardzo elegancko. Przed I komunią świętą wymagana jest zawsze spowiedź dziecka.

komunia komunia1 komunia2 komunia3 komunia4