Pasowanie pierwszoklasistow 2018

Posted by on Nov 10, 2018 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Pasowanie pierwszoklasistow 2018

Pasowanie pierwszoklasistow 2018

Radosna piosenki zaśpiewane przez naszych pierwszaków rozbrzmiewały w ostatni piatek i sobotę w naszej Szkole św. Błażeja.

Najmłodsi uczniowie oficjalnie stali się częścią polskiej szkoły, naszej polskiej rodziny.
Piękna uroczystość, podobnie jak i inne uroczystości w szkole odbyła sie bardzo uroczyście.
Wstepne słowo wygłosił vicedyrektor Ojciec Roman Deyna i podkreślił ich ogromną rolę w wychowaniu dzieci, w krzewieniu patriotyzmu i polskich tradycji od najmłodszych lat. To dzięki nim dzieci znają swoje korzenie, kraj swoich rodziców i dziadków. To dzięki nim dzieci mówią po polsku, co przyczynia się do wielu ich sukcesów, kształtuje ich tożsamość i przynależność.
Ktoś kiedyś powiedział: „Są dwa dary, jakie możemy dać naszym dzieciom – jednym są korzenie, skrzydła same im urosną” i o tym staramy się pamiętać w naszej szkole zarówno przy dużych uroczystościach, jak i też na co dzień, na cotygodniowych lekcjach języka polskiego, polskiej historii, geografii i religii.
Niewątpliwie pasowanie na ucznia było wielkim przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale i dla całych rodzin. Na sali panowała atmosfera wzruszenia. Dzieci przygotowywały się do tej uroczystości już od września, dzielnie ćwicząc wiersze i piosenki, a przy tym dodatkowo zdobywając wiedzę o Polsce.
Na koniec, już w luźniejszej atmosferze był poczęstunek, dzieci otrzymały dyplomy, które mogą teraz z dumą powiesić na ścianie.