Parady młodych talentów 2022

Posted by on Nov 29, 2022 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Parady młodych talentów 2022

Parady młodych talentów 2022

Nasza Szkoła im. św. Błażeja w Summit zorganizowała trzecią edycję parady młodych talentów. Impreza zorganizowana przez Elżbietę Sokołowską i Danutę Kurek zgromadziła na scenie ponad 25 uczestników. Dzieci i młodzież prezentowali się w śpiewie, grze na instrumentach, malarstwie, tańcach i recytacjach oraz układaniu kostki rubika.

Decyzją wieloosobowego jury kategorię śpiewu wygrała Emilia Danielewicz. Najwyższe oceny w gronie dzieci uprawiających malarstwo uzyskał Maciej Niedzwiecki. Konkurencję recytacji -Emilia Luty. Andrzej Bryja i Claudia Słodyczka zwyciężyli w tańcach, gra na instrumencie-Patryk Luty. Bracia Maxymilian i Gabriel Jankowski ex I miejsce w układaniu kostki rubika. Wszystkie uczestniczące w paradzie dzieci otrzymały nagrody rzeczowe, natomiast laureaci otrzymali certyfikaty o wartości 100 dolarów ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową

W szkole im. św. Błażeja jest organizowanych wiele ciekawych imprez. Między innymi odbyła się olimpiada geograficzna, której zwycięzcy otrzymali indeksy na Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Trzy lata temu odbył się konkurs wiedzy o polskiej noblistce. Od 5 lat uczniowie z naszej szkoły są laureatami konkursu plastycznego na projekt kartki bożonarodzeniowej organizowanego na poziomie krajowym przez Watykańskie Biuro Misyjne w NY.