Posted by on Feb 28, 2022 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w konkursie geograficznym „Młody Olimpijczyk”

Ponad 100 uczniów z klas siódmych i ósmych ze szkoły im. św. Błażeja wzięło udział w szkolnym konkursie geograficznym pt. „Młody olimpijczyk” przygotowującym do udziału w Międzynarodowej Olimpiadzie Geograficznej. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbyła się w czasie przedpołudniowej niedzielnej mszy świętej, którą ks. dziekan Wojciech Kwiecień odprawił 6 lutego.
Z wynikami konkursu zapoznała uczniów i rodziców dyr. Małgorzata Tys. Nad oceną prac konkursowych czuwało jury w składzie: Elżbieta Sokołowska, Bożena Matson i Konrad Pawełek.
W klasie VII C pierwszą lokatę zdobył Gabriel Natanek przed Hanną Czarniecką i Arturem Gewot. Najlepszą trójkę w klasie VIII D stanowili: Aleksander Jakowicki, Nataniel Żołądek i Jakub Ogórek, natomiast w klasie VIII C zwyciężyła Mróz Natalia przed Augustynem Lilly, Zofią Bień i Wiktorią Kulas, którzy zostali wspólnie sklasyfikowaniu na miejscu trzecim. Zwyciężczynią w klasie VII A została Emilia Danielewicz wspólnie z Malwiną Małochleb. Na drugim miejscu jurorzy sklasyfikowali Barbarę Opyt przed Hubertem Małochlebem. W klasie VIII A zwyciężył Dawid Gawrysiuk przed Matthew Montes de Oca i Wiktorią Flynn.
W ramach konkursu uczniowie pisali test z wiadomości, które poznawali podczas nauki w szkole. Dodatkowo siódmoklasiści robili projekty plastyczne dowolnie wybranych parków narodowych w Polsce. Uczniowie klas ósmych natomiast obok testów przygotowywali również projekty plastyczne, których tematem były różne obiekty objęte opieką UNESCO w Polsce.
Zakres materiału na poziomie klas siódmych w głównej mierze dotyczy materiałów z zakresu klimatu, środowiska, gleb i ekonomii. Uczniowie starszej klasy dokonują analiz różnych regionów Polski, uczą się o miastach, zabytkach i historii regionów.
– Taki konkurs jest znakomitą szansą sprawdzenia wiedzy uczniów w określonych tematach dotyczących Polski. Jest to bardzo ciekawa i interesująca forma ugruntowywania wiedzy o kraju pochodzenia ich rodziców i dziadków. Staramy się te formy sprawdzania wiedzy stosować i rozwijać na różnych szczeblach szkolnej kariery. W naszej szkole mamy mnóstwo różnego konkursów. Do udziału motywują również nagrody, które szkoła dzięki sponsorom stara się zabezpieczyć – powiedział Konrad Pawełek.
W czasie nabożeństwa rozdane zostały również nagrody w konkursie plastycznym o patronie szkoły, św. Błażeju. Uczniowską rywalizację wygrała Claudia Miętus przed Dominikiem Obrochtą i Krystianem Obrochtą. Wszyscy laureaci otrzymali certyfikaty po 50 dolarów ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, albumy oraz kalendarze. Na zakończenie nabożeństwa i uroczystości wręczenia nagród ks. Wojciech Kwiecień udzielił zgromadzonym w świątyni wiernym błogosławieństwa świecami, co powinno uchronić ich gardła przed chorobą.
Tekst i zdjęcia: Andrzej Baraniak/NEWSRP
Foto1(4931)
Laureaci z klasy VII C
Foto2(4963)