O Marytown – świętej przestrzeni, w tradycji franciszkańskiej

Posted by on Nov 8, 2021 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on O Marytown – świętej przestrzeni, w tradycji franciszkańskiej

O Marytown – świętej przestrzeni, w tradycji franciszkańskiej

31 pazdziernika uczniowie klas 3 przygotowujący się do Sakramentu Komunii św. uczestniczyli w pielgrzymce rekolekcyjnej do Marytown. towarzyszyli im wychowawcy, katecheci i rodzice. Rekolekcje rozpoczęły się różańcem,nst Mszą św. oraz wszyscy wspólnie zjedli lunch i udali sie na rekolekcje. Zajęcia edukacyjne dla dzieci przeprowadził Ojciec Roman Deyna, który był pracownikiem naszej szkoły. Uczniowie otrzymali  różańce poświęcone podczas mszy św.

Marytown – Narodowe Sanktuarium Świętego Maksymiliana Kolbe, znajduje się w Libertyville, IL w Archidiecezji Chicago. Marytown jest nazywany “trzecim miastem Niepokalanej” (po Niepokalanów, Polska i Nagasaki, Japonia). Marytown obejmuje franciszkański klasztor, centrum konferencyjne, księgarnię.

Narodowe Sanktuarium jest miejscem pielgrzymek wiernych i poświęcone jest promowaniu i świadectwu życia św Maksymiliana umęczonego w Oświęcimiu. Św. Jan Paweł II określił Maksymiliana Kolbe jako “patrona naszego trudnego stulecia.” The National Shrine posiada edukacyjną wystawę o Holokauście oraz relikwie św. Maksymiliana.

Marytown  uważane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc pielgrzymkowych w kraju. Kaplica została zbudowana w 1928 i jest otwarta dla wiernych 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Marytown służy duchowym potrzebom szerokiej grupy ludzi – lokalnym i krajowym .

Aby uzyskać więcej informacji na temat Marytown – Narodowym Sanktuarium.