Matura 2019

Posted by on May 6, 2019 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Matura 2019

Matura 2019

Uczniowie Szkoły Sw. Błażeja w ostatni weekend zdawali egzamin dojrzałości. Matura w szkołach polonijnych ma ogromne znaczenie. Nie tylko podnosi prestiż języka, ale także nadaje ważność przedmiotom ojczystym – historii, wiedzy o kulturze i literaturze, co z kolei stanowi o poziomie własnej tożsamości. Bardzo pozytywnie poziomem wiedzy, jaką maturzyści naszej szkoły wykazali się na egzaminie pisemnym z języka polskiego i literatury, zaskoczona była wychowawczyni jednej z dwóch klas maturalnych Krystyna Sip. Po wejściu na salę egzaminacyjną maturzyści losowali pytania i mieli kilka minut na przygotowanie się do odpowiedzi. Po przedstawieniu się i powiedzeniu kilku słów o sobie czytali pytania i zarazem na nie odpowiadali.