Konkursu plastycznego pt. „Moja kartka Bożonarodzeniowa

Posted by on Oct 18, 2020 in Featured, Galeria, Portfolio, Wiadomości | Comments Off on Konkursu plastycznego pt. „Moja kartka Bożonarodzeniowa

Konkursu plastycznego pt. „Moja kartka Bożonarodzeniowa

Zuzanna Pilch, uczennica klasy V ze szkoły im. św. Błażeja w Summit została laureatką konkursu plastycznego pt. „Moja kartka bożonarodzeniowa” zorganizowanego przez nowojorski oddział Watykańskiego Biura Misyjnego w Stanach Zjednoczonych.

Zwycięska praca przedstawiająca Świętą Rodzinę zostanie wydrukowana na tegorocznych kartach świątecznych. Nagrodę Zuzannie Pilch wręczyła szefowa Departamentu Misyjnego Archidiecezji Chicago, Megan Mio. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagrody miała miejsce po szkolnej mszy świętej, którą w minioną niedzielę przed południem w kościele pw. św. Błażeja odprawił, ks. dziekan Wojciech Kwiecień, proboszcz miejscowej parafii. Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa uhonorowała laureatkę nagroda pieniężną, którą wręczyła uczennicy szefowa oddziału PSFCU w Bridgeview Jolanta Wiśnicka. Zuzanna otrzymała również prezent od szkoły. Gratulacje uczennicy, rodzinie i nauczycielom złożył wicekonsul Piotr Semeniuk.