Konkurs historyczny ,,Konstytucja 3 Maja”

Posted by on May 25, 2017 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Konkurs historyczny ,,Konstytucja 3 Maja”

Konkurs historyczny ,,Konstytucja 3 Maja”

Konkurs historyczny,,Konstytucja 3 Maja’’

Organizatorem konkursu historycznego ,,Konstytucja 3 Maja’’była Polska Katolicka Szkoła św. Błazeja i Komitet Parady przy ZKP.

Sponsorzy konkursu: Polsko-Słowiańska Federalna Unia-Kredytowa, Komitet Parady  i Polska Szkoła św. Błażeja. Główne cele  konkursu to: uczczenie 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnienie wiedzy o uchwaleniu konstytucji, która była pierwszą w Europie i drugą w  świecie, budzenie zainteresowania dziejami ojczystymi i historią, rozwijanie umiejętności wyszukiwania inspiracji historią kraju ojczystego w literaturze i sztuce, pularyzacja wśród młodzieży historii Polski, propagowanie uroczystego obchodzenia historycznej rocznicy.

Konkurs był adresowany do uczniów szkół polonijnych: podstawowych i  liceów zainteresowanych historią, językiem polskim i sztuką. Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach: konkurs literacki i konkurs plastyczny w którym wzięło udział 53 uczniów w tym ponad 30 uczniów naszej szkoły.

Certyfikaty ufundowane przez PSFCU o wartości $100 zostały wręczone dla każdego laureata przez Edwarda Pierwola członka komisji rewizyjnej Rady Dyrektorów PSFCU, Roberta Radkowskiego Managera regionalnego PSFCU i Katarzynę Kwaterkiewicz Managera PSFCU Norridge. Nagrody książkowe i dyplomy zostały wręczone przez Prezesa ZKP Jana Kopcia i Dyrektora Szkoły św. Błażeja Małgorzatę Tys.

Laureatami konkursu zostali: Natalia Orban ze Szkoły im.św.Rafała Kalinowskiego w Munster Indiana za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym,

Adam Kuźma ze  Szkoły im.św. Jakuba za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym, Ewelina Matson ze Szkoły im.św. Rafała Kalinowskiego w Munster Indiana za zajęcie I miejsca w konkursie plastycznym, Paulina Czachor ze Szkoły im.św. Błażeja za zajęcie III miejsca w konkursie literackim, Marzena Bąk ze Szkoły im.św. Błażeja za zajęcie II miejsca w konkursie literackim, Grzegorz Libera ze Szkoły im.św. Jakuba za zajęcie I  miejsca w konkursie literackim.

kurs kurs1 kurs2