Konkurs “Co Jezus mowi do ciebie w modlitwie?”

Posted by on Mar 15, 2018 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Konkurs “Co Jezus mowi do ciebie w modlitwie?”

Konkurs “Co Jezus mowi do ciebie w modlitwie?”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

„Co Jezus mówi do Ciebie w modlitwie?”

Konkurs pod patronatem

departamentu Mission and Vitality Archidiecezji Chicago

Cele konkursu

1. Zachęcanie uczniów do świadomej modlitwy.
  2. Inspirowanie dzieci do przekraczania schematów modlitewnych.
  3. Rozwijanie wrażliwości religijnej i artystycznej dzieci i młodzieży.
  4. Promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie w środowisku polonijnym.
  5. Integracja uczniów z różnych szkół polonijnych.

Organizator konkursu

1. Organizatorem konkursu „Co Jezus mówi do Ciebie w modlitwie?” jest departament Mission and Vitality Archidiecezji Chicago.
  2. Partnerami konkursu są szkoły polonijne, które oferują programy katechetyczne.

Założenia organizacyjne

1. Konkurs zostanie przeprowadzony za pośrednictwem szkół w następujących kategoriach wiekowych:

1)  5 – 6 lat

2)  7 – 12 lat

3) 13 – 16 lat

1. Prace nadesłane na konkurs muszą być wykonane własnoręcznie i nie powinny być nigdzie wcześniej publikowane.

1. Każdy uczestnik konkursu może przekazać tylko jedną pracę.

1. Prace powinny być wykonane dowolną techniką plastyczną na papierze formatu A4.

1. Praca powinna być opisana na odwrocie wg poniższego wzoru:

Wiek

Telefon kontaktowy

Nazwa szkoły

Imię i nazwisko katechety

1. Temat prac powinien być związany z modlitwą w życiu dziecka, czy młodego człowieka. Dziecko modli się spontanicznie. W modlitwach dzieci jest dużo radości i zachwytu. Najczęściej są one krótkie, ale konkretna i bardzo bezpośrednie. Szczególnie promowane będą prace ukazujące wymienione powyżej cechy.

1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym przekazaniem praw autorskich do wykorzystania prac w celach promocyjnych Kongresu Rodzinnego dla Szkół polonijnych, na przestrzeni kilku kolejnych lat.

1. Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

1. Prace, które nie będą spełniały wymogów regulaminowych, nie będą podlegały ocenie konkursowej.

Ocena prac konkursowych

1. Prace należy składać do 24 marca 2018 roku na adres:

Marta Stepniak

3525 South Lake Park Avenue

Chicago. IL 60653

Szczegółowych informacji dotyczących konkursu udziela Marta Stepniak 630.439.5568 lub mstepniak@archchicago.org

1. Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa.

1. Kryteria oceny:
  • zgodność pracy z tematem,
  • jakość wykonania,
  • oryginalność, pomysłowość.

1. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne.

Ogłoszenie wyników konkursu

1. Lista laureatów zostanie ogłoszona podczas Mszy św. odprawionej 22 kwietnia o godzinie 2:30 pm w katedrze Holy Name Archidiecezji Chicago, pod adresem: 730 N. Wabash Ave, Chicago, IL 60611.

1. Osoby wyróżnione zostaną powiadomione telefonicznie do 2 kwietnia 2018 r.

Nagrody

1. Organizator wyróżni 12 prac z poszczególnych kategorii wiekowych. Nagrodą główną będzie opublikowanie tych prac w kalendarzu ewangelizacyjnym na rok 2019.

1. Organizator konkursu przewiduje dla autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac również nagrody rzeczowe oraz dyplomy.