Graduacja 2021

Posted by on Jul 21, 2021 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Graduacja 2021

Graduacja 2021

Maj to okres zakończenia roku szkolnego i graduacji w większości szkół polonijnych aglomeracji chicagowskiej. W naszej szkole św.Błażeja uroczystości te odbyły się 14 i 15  maja. Szczególny nastrój odświętności i wakacyjnego podekscytowania można było zauważyć wszędzie, zarówno w salach lekcyjnych, na korytarzach, jak i w Kościele – miejscu głównej uroczystości. Podkreślały go inne niż na co dzień stroje uczniów i nauczycieli, kwiaty, dekoracje, biel i granat tóg abiturientów.

Od kilku lat uroczystość zakończenia roku w naszej szkole składa się z dwóch części:Mszy św. wręczenia nagród, wyróżnień i dyplomów oraz graduacji. Do stałych punktów programu,  dochodzą elementy, które mają na celu podkreślenie ważności tego dnia i które powinny pozostawić ślad w pamięci uczniów żegnających się z polską szkołą. W tym roku takim  elementem było ostatnie i oficjalne wejście abiturientów wraz z wychowawcami do Kościoła na mszę św.

W Kościele czekali już uczniowie szkoły podstawowej i liceum oraz rodzice. Przy dźwiękach hymnu szkoły bohaterowie tego dnia wkroczyli do światymi. Mszę celebrował Proboszcz Parafii ks.Wojciech Kwiecień.

Po mszy rozpoczęła się część graduacyjna, którą.rozpoczęła dyrektor Małgorzata Tys podkreślając, że mijający rok był wyjątkowy i bardzo trudny ze względu na pandemię.

Ten ważny rok szkolny zaznaczył się również sukcesami uczniów w konkursach organizowanych przez inne placówki oświatowe. Szkole  przypadły laury w konkursie recytatorskim  w konkursach Rady Nauczycieli Polonijnych oraz archidiecezjalnym ( 1 miejsce w Usa). Szkoła  co roku organizuje też własny, międzyklasowy konkurs Matka Boża Jesienna, Najpiękniejszy Różaniec,,Szopka i ozdoba bożonarodzeniowa.

Nie byłoby sukcesów uczniów, gdyby nie oddanie i zaangażowanie w życie szkoły rodziców.

Tradycyjnie już podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego ci najbardziej zaangażowani są nagradzani dyplomami i symboliczną różą. W tym roku otrzymało je aż 72 rodziców.

Po wręczeniu nagród i dyplomów nadeszła oczekiwana chwila graduacji uczniów kończących szkołę podstawową i liceum. Przy dźwiękach uroczystego Mazurka Dąbrowskiego zagranego przez naszych uczniów prowadzenie uroczystości przejęli wychowawcy klas.

Uroczystość zakończyła się miłym i wzruszającym akcentem-życzeniami na Dzień Matki i Ojca.

Szczęśliwej drogi absolwenci!