Brunch Parafialny

Posted by on Apr 13, 2017 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Brunch Parafialny

Brunch Parafialny

Brunch parafialny, przegląd twórczości podhalańskiej i festiwal zdrowia, to najważniejsze punkty dorocznego spotkania wiernych w parafii św. Błażeja w Summit. Doroczna impreza zgromadziła kilkuset parafian, którzy po niedzielnych mszach świętych mieli okazję skorzystać z wielu ciekawych zaproszeń. „Jak każdego roku przygotowaliśmy brunch parafialny.Mamy zapisy do szkoły, sprzedaż baranków świątecznych, jajek wielkanocnych, a także festiwal zdrowia, który każdego roku przygotowujemy z fundacją zajmującą się walką z rakiem piersi. Jest również kilka stoisk. Mistrzyni szachowa w Ameryce, dziesięcioletnia Natalia Wiśniowska gra z dziećmi w tę królewską grę. Od przyszłego roku będziemy mieli w szkole klub szachowy, a klown Lu Lu przygotował różnego rodzaju zabawy dla dzieci”

Wolontariuszki ze szkoły Tukiendorf Training Institute, gdzie na co dzień kształcą się specjaliści kilkunastu kierunków techników medycznych, prowadziły festiwal zdrowia. Na miejscu była pobierana krew do badań na zagrożenie cukrzycą, tarczycą, prostatą, chorobami nerek i wątroby. Można było podać się badaniu EKG. Były prowadzone pomiary ciśnienia oraz bicia serca.

Akcję promocyjną „Prezencik” prowadziły chicagowskie anioły z Fundacji Yu Can Be Mi Angel. „Zapraszamy wszystkich, którzy maja komunie, wesela, chrzciny aby zamiast czekoladek na stołach dla gości złożyli darowiznę na dzieciaki chore na raka, A goście otrzymają śliczna karteczkę z informacją o tej pomocy”powiedziała prezes fundacji Katarzyna Romanowska, która wraz z grupą wolontariuszy zbierała również datki dla chorego na raka czteroletniego chłopca spod Krakowa

W części artystycznej popołudnia wystąpił dziecięcy zespół góralski z Fundacji Kultury Tatrzańskiej, która ma dla dzieci wiele ciekawych propozycji. Między innymi różnego rodzaju zajęcia artystyczne oraz kolonie dla dzieci. „U nas jest dyscyplina. Wszyscy muszą umieć śpiewać i tańczyć po góralsku. Nawet jak nie śpiewają, tak jak w roku ubiegłym grupa dzieci z Warszawy, to po 5 dniach już tańczyły” – powiedział prezes fundacji Bogdan Ogórek.

W czasie mszy świętej koncertowały członkinie dziecięcego chóru szkolnego, podopieczne Cezarego Klepackiego, które odnoszą liczne sukcesy na różnego rodzaju konkursach. Między innymi na konkursie międzyszkolnym w Bartlett, gdzie uczestniczyli uczniowie 42 szkół, reprezentantki szkoły św. Błażeja zdobyły nagrody w trzech kategoriach wiekowych. Na „rodzinnej” imprezie dziesięcioletnia Julia Gibała zaśpiewała między innymi piosenkę Czesława Niemena „Wspomnienie”.

Na miejscu było kilka stoisk oferujących różne usługi. Można było zapoznać się z procesem oczyszczania i jonizacji wody, o którym opowiadała Maria Kaczmarczyk. O zaletach produktów z gorczycy przekonywał pan Stanisław Słonina. Dużym zainteresowaniem uczestników parafialnego brunchu cieszyła się oferta kuchni. Serwowano bigos, żurek śląski z jajkiem oraz wspaniałego kurczaka i schab w sosie.  Na miejscu były pieczone gofry z ekologicznej mąki. Zapasy jedzenie wyczerpały się jeszcze przed zakończeniem imprezy. Z wykonania badań krwi skorzystało ponad 100 osób, a 50 wykonało badania EKG.br1 br2 br3 br4 br5 br6 br7 br8