Bierzmowanie 2016

Posted by on May 9, 2016 in Featured, Galeria, Portfolio, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on Bierzmowanie 2016

Bierzmowanie 2016

Bierzmowanie w naszej Parafii św.Błażeja miało miejsce 30 kwietnia. Z Polskiej Szkoły św.Błażeja do Sakramentu przystąpili uczniowie klas ósmych.Opiekunem duchowym uczniów przez cały rok szkolny był Ojciec Łukasz Kleczka.Msza została odprawiona przez Biskupa Andrzeja Wypycha w asyście ks.Proboszcza Wojciecha Kwietnia oraz Ojca Łukasza Kleczki.

Bierzmowanie jest kolejnym spośród sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Przyjęcie tego sakramentu jest konieczne jako dopełnienie łaski chrztu.

Nazwa sakramentu pochodzi od łacińskiego słowa confirmatio, które oznacza potwierdzenie. Etymologia polskiego słowa pochodzi od staropolskiego słowa bierzmo, które oznacza belkę podtrzymującą strop domu. Sakrament bierzmowania jest więc sakramentem umacniającym i podtrzymującym życie w wierze.

W obrzędzie bierzmowania najważniejszym znakiem jest namaszczenie krzyżmem, które jest pieczęcią Ducha Świętego. Chrześcijanin przyjmujący ten sakrament decyduje się na całkowitą przynależność do Chrystusa i oddanie się na Jego służbę. To znamię Ducha jest także znakiem obietnicy Bożej opieki.

Skutkiem sakramentu jest specjalne wylanie Ducha Świętego. Bierzmowanie przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej. Ściślej jednoczy z Chrystusem, pomnaża dary Ducha Świętego, umacnia więź z Kościołem oraz udziela specjalnej mocy do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem. Znamię tego sakramentu, podobnie jak chrztu, jest niezacieralne.

bie

bie1 bie2 bie3 IMG_2794 IMG_2795