Akademia z okazji Święta Niepodległości

Posted by on Nov 20, 2020 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Akademia z okazji Święta Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w  1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i  Austrię.
Tradycyjnie, jak co roku o 11am w naszym Kościele odbyła się Akademia z okazji Święta Niepodległości, gdzie można było usłyszeć wzruszające i  najpiękniejsze pieśni patriotyczne, oraz występy recytatorskie naszych uczniów z Liceum. Profesjonalne przygotowanie uczniów przez nauczycieli: Panią Golec, Sip i Issa-Kasperuk a także niezawodna pomoc Pana Rafała[1] wzruszyły wszystkich. Na uroczystą mszę przybyli nasi uczniowie, rodzice, nauczyciele i parafianie. Sporo osób bacznie obserwowało uroczystość nie kryjąc łez i wzruszenia, co powodowało niesamowity, niezapomniany nastrój tej uoczystości i mszy.

Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w te wspaniałe, patriotyczne obchody Odzyskania Niepodległości.