Celebracja dnia patrona parafii i szkoly, Swietego Blazeja

Posted by on Feb 16, 2019 in Featured, Galeria, Wiadomości | Comments Off on Celebracja dnia patrona parafii i szkoly, Swietego Blazeja

Celebracja dnia patrona parafii i szkoly, Swietego Blazeja

Podczas szkolnej mszy św. uczniowie ze szkoły im. św. Błażeja w Summit celebrowali dzień patrona szkoły i parafii. W procesji z darami szli uczniowie klasy pierwszej-wychowancy Pani Agnieszki Łuczaj. Nabożeństwo odprawili o. Roman Deyna-Dyrektor Szkoły ds.religijnych w asyście o. Stanisława Chorągwickiego z Polski. Liturgię uświetnił śpiewem szkolno-parafialny chór dziecięcy,,Gwiazdeczki,,.
Z okazji Dnia Patrona zorganizowana została kolejna edycja konkursu plastycznego o św. Błażeju dla uczniów szkoły. Prace plastyczne zostały wystawione przed ołtarzem. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się przed zakończeniem mszy św. Dwie pierwsze nagrody zdobyło rodzeństwo Monika i Daniel Miętus. Emilia Szewczyk i Dawid Gawrysiuk zdobyli drugie miejsca, a Łukasz Ratułowski zwycięsca trzeciej lokaty. Wyróżnienia otrzymali: Lilia Augustyn, Victoria Flyn, Andżelika Kolasa, Andrzej Biało i Kamil Jurkowski. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody pieniężne.
Sponsorem nagróg była Szkoła św.Błażeja, PSFCU Oddział Bridgeview oraz Telewizja Internetowa SLING.
„Konkurs był skierowany do uczniów klas piątych. Przez rysunek mają okazję uczcić postać patrona oraz wykazać się wiedzą na jego temat i kształcić swoje umiejętności plastyczne. Dzieci z naszej szkoły uczestniczą w licznych konkursach szkolnych, międzyszkolnych oraz na poziomie krajowym odnosząc znaczące sukcesy. Między innymi od trzech lat nasi uczniowie mogą się pochwalić sukcesem w konkursie na kartki świąteczne organizowanym przez amerykańskie Biuro Misyjne” – powiedziała dyrektor szkoły Małgorzata Tys.
Na zakończenie nabożeństwa duszpasterze w asyście proboszcza ks. Wojciecha Kwietnia pobłogosławili wiernym gardła. „To jedyna parafia w archidiecezji chicagowskiej, której patronuje św. Błażej. Nasz patron żył w trzecim wieku. Był biskupem Sebasty i zasłynął z uzdrowienia wiernego, który zapadł na chorobę gardła. Od tej pory przez Jego wstawiennictwo zwracamy się do Pana Boga o zachowanie w zdrowiu naszych gardeł. Stąd dzisiaj błogosławieństwo świec, którymi dotykamy gardeł i wierzymy, że to błogosławieństwo św. Błażeja uzdrawia” – powiedział proboszcz Kwiecień.