100 lat Niepodległej. Obchody 100-lecia niepodległości Polski u św.Błażeja.

Posted by on Nov 12, 2018 in Featured, Galeria, Uncategorized, Wiadomości | Comments Off on 100 lat Niepodległej. Obchody 100-lecia niepodległości Polski u św.Błażeja.

100 lat Niepodległej. Obchody 100-lecia niepodległości Polski u św.Błażeja.

Szkoła św. Błażeja swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczyniła się do zorganizowania mszy i uroczystości odzyskania niepodległości przez Polskę. Sto lat po odzyskaniu państwowości, Polacy w kraju i za granicą hucznie obchodzą tę szczególną rocznicę. Chicagowska Polonia obchody stulecia odzyskania niepodległości rozpoczęła już kilka miesięcy temu, a oferta rocznicowych uroczystości i imprez z pewnością zadowoli każdego. Polacy w Chicago 100. rocznicę odzyskania niepodległości świętują na różne sposoby. W niedzielę, 4 listopada odbyła się msza szkolna przygotowana przez uczniów szkoły w Parafii św. Błażeja. Szkoła jest integralna częścią Parafii św.Błażeja. Wydarzenie to miało na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Konsulat Generalny RP w Chicago reprezentował vice-konsul Piotr Semeniuk.